piątek, 23 lutego 2018

WROCŁAW: nowy system biletowy od marca

Wielkimi krokami zbliża się do nas marzec. We Wrocławiu to szczególny czas, ponieważ za kilkanaście dni, dokładnie 8 marca, funkcjonować zacznie nowy system dystrybucji biletów na transport miejski, na podstawie przetargu wygranego przez Mennicę Polską. W autobusach i tramwajach będzie można zapłacić za przejazd za pośrednictwem elektronicznego kasownika, na przystankach pojawi się więcej biletomatów, i ma być generalnie lepiej.

Istotną zmianą będzie możliwość zakupu biletu jednorazowego i czasowego od razu w kasowniku. Będzie także można dokonywać zakupu przez telefon, a także za pomocą znanego już narzędzia Urbancard, w oparciu o model Elektronicznej Portmonetki. Oczywiście zakup biletu w kasowniku odbywać się będzie bezgotówkowo, a więc wyłącznie kartą. W tej formule więc do kontroli okazywać będziemy... kartę zbliżeniową. Może to rodzić obawy, jednak Mastercard Polska zapewnia, że okazanie kontrolerowi zbliżeniowej karty płatniczej jest w pełni bezpieczne, jako że kontroler otrzymuje z systemu wyłącznie informacje dotyczące biletu (przypisany do numeru karty, którą dokonywano płatność) - zatem bilet papierowy ma w ogóle przestać być potrzebny. Tylko czy takie rozwiązanie się przyjmie?

Wraz z nowym systemem w pojazdach komunikacji miejskie wymieniane są 820 biletomaty. Ich miejsce zajmie 3300 elektronicznych kasowników z opcją zakupu biletów. Dotychczasowe 125 stacjonarnych biletomatów zostanie wycofanych, a ich miejsce zajmie 170 nowych urządzeń, wyposażonych w opcję zasilania Elektronicznej Portmonetki na Urbancard. Co to się w tym Wrocławiu wyprawia...

fot. Wrocław

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane