czwartek, 8 marca 2018

JASŁO: SKPL TLK, czyli motoraki na usługach PKP Intercity

W niedzielę zaczną kursować codzienne pociągi między Jasłem a Zagórzem, będące łącznikami ze składami PKP Intercity. Zgodnie z zapowiedziami usługi realizować będzie SKPL Cargo, jako podwykonawca. I trochę ciekawych informacji na ten temat czas dziś zamieścić.

Pociągi z Zagórza do Jasła kursować będą 9:51 (jako TLK Małopolska) oraz o 19:43 (jako TLK Karpaty). Z kolei z Jasła pociągi odjadą o 7:20 (TLK Karpaty) i 19:00 (TLK Małopolska). Pociągi pojadą 90-100 minut i po drodze zatrzymają się w Sanoku i Krośnie. Ta ostatnia lokalizacja jest o tyle ciekawa, że przystanek Krosno Miasto jest dużo lepiej położony względem centrum, w stosunku do nieco odsuniętej stacji głównej. Nie jest jasny powód rezygnacji z postojów tamże, choć pewnie zaważyło sąsiedztwo krośnieńskiego dworca autobusowego. W składach przewoźnika ze Zbierska spotkamy konduktora PKP Intercity, a przejazd odbywać się będzie na podstawie taryfy tego właśnie przewoźnika.

Kolejną ciekawostką jest wprowadzenie z pociągach serii 810... numerowanych miejsc. Połączenia łącznikowe bowiem na trasie Jasło - Zagórz - Jasło, podobnie jak wszystkie inne połączenia PKP Intercity, objęte będą rezerwacją miejsc. Zatem funkcjonowanie takowych połączeń będzie osobliwe w dwójnasób. Z jednej strony to całkowicie nowa forma współpracy w sferze polskich kolei dalekobieżnych, z drugiej zaś nigdy dotąd czeskie "motoraki" nie były wyposażone w numerowane miejsca. Pomysł ten zresztą jest co najmniej idiotyczny, ale trudno. Przez najbliższe miesiące pociągi uruchamiane przez SKPL Cargo dla PKP Intercity będą jedynymi połączeniami operującymi na linii kolejowej 108.

mat. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane