poniedziałek, 5 marca 2018

JAWORZNO: zapowiedź przełomowej taryfy biletowej!

28 lutego odbyła się w Jaworznie konferencja pod hasłem "Miasta Idei". W jej trakcie prezydent miasta Paweł Silbert ogłosił wejście w życie nowej taryfy, która ma szansę zrewolucjonizować korzystanie z komunikacji publicznej. Już od 4 czerwca bilet roczny kosztować ma zaledwie 180 złotych, półroczny za 120 złotych, kwartalny za 90, zaś miesięczny za zaledwie 60 złotych. Oczywiście są to ceny biletów normalnych, ulgowe natomiast będą kosztowały odpowiednio o połowę mniej.

Taka kolej rzeczy ma w założeniu zachęcić jak najwięcej mieszkańców miasta do korzystania z autobusów PKM Jaworzno. Oferta przewoźnika nie jest zła, na ulicach miasta można spotkać coraz więcej nowoczesnego taboru, a rozkłady jazdy są całkiem znośnie zorganizowane. Miasto promuje nową taryfę z pomocą prostych haseł: od 50 gr dziennie, od 15 zł miesięcznie, 180 zł za cały rok na całą sieć bez ograniczeń.

Czy pomysł ostatecznie okaże się strzałem w dziesiątkę? Na to pytanie będzie można odpowiedzieć dopiero po co najmniej kilku miesiącach funkcjonowania nowych biletów. Jeśli w parze z obniżeniem kosztów pójdzie dalszy rozwój sieci komunikacji miejskiej, z pewnością przyniesie to wymierne skutki.

fot. PKM Jaworzno

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane