wtorek, 6 marca 2018

Korekta rozkładu jazdy na kolei już od 11 marca!

W niedzielę wchodzi w życie pierwsza korekta ogólnopolskiego rozkładu jazdy. W większości przypadków będą to kosmetyczne zmiany godzin odjazdów, jednak są miejsca, gdzie będzie trudniej. Nowy rozkład okresowy obowiązywać będzie od 11 marca do 9 czerwca.

Wśród zmian ogólnopolskich znajdziemy postój pociągu IC Pogoria w Pabianicach. Pociąg IC Wawel zatrzyma się dodatkowo na stacji Opoczno Południowe, a pociąg TLK Kresowiak pojedzie dodatkowo także w niedziele.

Ze względu na prace przy modernizacji tras podróżnych czeka szereg utrudnień. Na trasie linii 68 między Lublinem a Kraśnikiem obowiązywać będzie ZKA. Pociągi Przewozów Regionalnych, jadące z Lublina do Szastarki i z powrotem, zastąpione będą autobusami w całej relacji, pozostałe zaś - tylko na trasie Lublin - Kraśnik. Dużo utrudnień czeka podróżnych w aglomeracji krakowskiej, gdzie modernizacja linii kolejowej w Krakowie spowoduje zamknięcia torowe codziennie w godzinach 9:30 - 14:30. O tym szerzej w osobnym wpisie.

Od 11 marca do 4 maja zamknięty będzie odcinek Wargowo - Oborniki Wielkopolskie, w ramach modernizacji linii Poznań - Piła. Od 5 maja prace przeniosą się na odcinek Oborniki - Piła. Spowoduje to ograniczenia w kursowaniu pociągów i funkcjonowanie ZKA na wspomnianych odcinkach (szczegóły w rozkładzie).

Na północ od Łodzi prowadzone będą prace w dwóch miejscach: na linii 16 Zgierz - Kutno oraz na linii 15 do Łowicza. Spowoduje to zastąpienie składów regionalnych komunikacją autobusową, a pociągi PKP Intercity kierowane będą na objazdy. Trwa także modernizacja linii Działdowo - Olsztyn, przez co funkcjonuje komunikacja zastępcza, a składy z Warszawy jadą przez Iławę i Ostródę. Na Mazurach ponadto rozpocznie się 12 marca modernizacja linii Pisz -Ełk, co skutkować będzie wprowadzeniem komunikacji zastępczej.

Szczegółowe informacje na temat zmian w rozkładzie i funkcjonowania komunikacji zastępczej dostępne są na stronie Portal Pasażera, a także na stronach przewoźników i stacjach kolejowych.

fot. PKP Intercity

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane