niedziela, 4 marca 2018

KRAKÓW: Małopolska Inicjatywa Transportowa ratuje "Heweliusza"

Zawiązane w ubiegłym roku w Krakowie przez grupę przyjaciół i pasjonatów transportu publicznego, Stowarzyszenie "Małopolska Inicjatywa Transportowa" może pochwalić się pierwszym małym sukcesem. Członkowie MIT-u, w drodze przetargu ustnego, nabyli od Urzędu Miasta w Tykocinie autobus Autosan H10-11.01, popularnie zwanego Heweliuszem.

Takich pojazdów jest już coraz mniej. Pojazd kosztował niecałe 7,5 tysiąca złotych. Jest w miarę sprawny technicznie, jednak nie posiada ważnych badań. Od 1989 roku służył przewozom dzieci w Gminie Tykocin i właściwie to cała jego historia. Zabiegi o pozyskanie pojazdu trwały od jesieni ubiegłego roku, natomiast w grudniu po raz pierwszy delegacja pojechała na jego oględziny. Ostatecznie autobus odebrano 9 lutego, i dzięki udziałowi Stacji Obsługi Pojazdów w Białymstoku odholowano go na parking w stolicy Podlasia. Teraz czeka na dalsze działania.

Stowarzyszenie MIT szuka obecnie "listwy" - "bociana" na przednią klapę oraz książki obsługi pojazdu. Każde wsparcie w tej sprawie jest mile widziane. Kontakt w sprawie autobusu i działań z nim związanych możliwy jest mailowo pod adresem rzecznika MIT: pwarzecha@mit.malopolska.pl

Poniżej film z transportu Heweliusza z Tykocina, przygotowany przez Prezesa MIT-u, Daniela Urbanowskiego:


fot. Małopolska Inicjatywa Transportowa 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane