sobota, 31 marca 2018

KRAKÓW: modernizacja "ciągu bronowickiego" - znamy oferty

Krakowski ZIKiT otworzył w środę oferty w ogłoszonym w styczniu przetargu na przebudowę tramwajową ciągu bronowickiego. W postępowaniu wzięły udział dwie firmy. Pierwsza z nich, ZUE S.A., zaproponowała kwotę 76,9 milionów złotych, gwarancję na okres 72 miesięcy oraz czas realizacji całego zadania 12 miesięcy (przy przywróceniu przejezdności po 10 miesiącach). Z kolei Trakcja PRKiI S.A. realizację zadania przy tych samych warunkach za kwotę 75,7 milionów złotych. Wnikliwa analiza ofert potrwa około miesiąca. Jeśli nie będzie odwołań od wyboru, ZIKiT prześle wybraną ofertę do kontroli uprzedniej w Urzędzie Zamówień Publicznych.

Zwycięska firma zrealizuje roboty budowlane polegające na przebudowie ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej, na odcinku od skrzyżowania z Alejami Trzech Wieszczów na Placu Inwalidów aż do skrzyżowania z ulicą Rydla, wraz z pętlą tramwajową Bronowice. Poza tym ZIKiT planuje także przeprowadzenie remontu torów na Karmelickiej od Placu Inwalidów do Rajskiej, czemu sprzyjać będzie wielomiesięczne zamknięcie trasy do Bronowic. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w maju lub czerwcu rozpoczęte zostaną wspomniane inwestycje.

Obecnie Kraków przygotowuje się do przetargu na modernizację Krakowskiej na Kazimierzu, ze skrzyżowaniem na Stradomiu włącznie. Wszystkie te zadania realizowane będą w ramach projektu "Modernizacja torowisk tramwajowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą", współfinansowanego ze środków UE w ramach działania 6.1 – Rozwoju publicznego transportu zbiorowego w miastach, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

fot. ZIKiT

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane