piątek, 9 marca 2018

KRAKÓW: prace torowe w Łagiewnikach - objazdy przez Zajezdnię Podgórze

Najbliższy weekend przyniesie w Krakowie kolejny remont torowiska. Tym razem, w związku z zaplanowaną wymianą zwrotnic na węźle Łagiewniki, ZIKiT zmuszony jest to wprowadzenia dość osobliwych rozwiązań, zapewniających pełną przejezdność tramwajową na wszystkich ciągach.

Tramwaje na południe kursować będą objazdem przez... Zajezdnię Podgórze. Takie rozwiązanie było już momentami stosowane w mieście, jednak zwykle dla pojedynczych kursów. Taka zmiana zaplanowana została dla linii 8, 10 i 19, jadący w kierunku Borku Fałęckiego. W kierunku przeciwnym linie pojadą przez pętlę w Łagiewnikach, włączając się w torowisko na Wadowickiej. Taka opcja pozwoli na utrzymanie ruchu w stronę Ronda Matecznego i zapewnienie ciągłej obsługi wszystkich przystanków.

Linia 11 kursować będzie trasą zmienioną, co spowodowane jest prawdopodobnym zapychaniem się traktów objazdowych. Tramwaje kursować będą przez Starowiślną, Dietla i Kapelankę, z pominięciem Podgórza. Na węźle Starowiślna tramwaje zatrzymają się na technicznych przystankach przy Św. Sebastiana.

Dla żadnej z linii nie przewidziano zmiany rozkładu jazdy, z wyjątkiem stosownych przesunięć godzin odjazdów z Łagiewnik dla linii jadących do Borku Fałęckiego, co spowodowane będzie znacznym wydłużeniem czasu przejazdu między przystankami Rzemieślnicza i Łagiewniki.

fot. Marcin Zieliński (CC BY 2.5)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane