czwartek, 1 marca 2018

KRAKÓW: ruszyła budowa Trasy Łagiewnickiej

22 lutego w Krakowie rozpoczęła się budowa pierwszego etapu Trasy Łagiewnickiej, realizowana przez konsorcjum Budimex i Ferrovial Agroman. Dzięki tej inwestycji zrealizowany zostanie jeden z brakujących elementów III obwodnicy Krakowa.

W ramach zadania powstanie 3,5 kilometra dwujezdniowej drogi wraz z tunelami i linią tramwajową z Kurdwanowa do Zakopiańskiej. Trasa Łagiewnicka będzie przebiegać od Grota-Roweckiego do skrzyżowania Witosa-Halszki-Beskidzkiej. Oprócz budowy drogi i torowiska wraz z ciągami pieszymi i rowerowymi, wykonawca zrealizuje także przebudowę linii kolejowej, przełożenie koryta rzeki Wilgi oraz zagospodarowanie terenów naziemnych w formie nasadzeń, ogródka jordanowskiego, obiektów sportowych, placów zabaw ("Smocze skwery") oraz budowę obiektu Centrum Zarządzania Trzecią Obwodnicą. Na razie wykonawca otrzymał dostęp do terenu budowy dla zakresu objętego I etapem inwestycji (rejon włączenia ulicy 8 Pułku Ułanów do ulicy Ruczaj), dla którego wydana została już prawomocna decyzja zezwalająca na realizację. Na pozostałym obszarze realizowane będą roboty porządkowe.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, decyzje dla pozostałego odcinka zapadną wiosną, a cała budowa potrwa do końca 2020 roku. Koszt realizacji Trasy Łagiewnickiej to ponad 652 miliony złotych netto. Budowa linii tramwajowej w ciągu Trasy Łagiewnickiej jest współfinasowana ze środków funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

fot. InvestMap

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane