piątek, 30 marca 2018

KRAKÓW: z Ryanairem na Ukrainę od października

Kolejne nowe połączenia lotnicze z podkrakowskiego lotniska stają się faktem. W ubiegłym tygodniu Ryanair, który na sezon zimowy zapowiedział już rejsy do Ammanu, ogłosił dwie kolejne destynacje. Tym razem przewoźnik rusza na podbój Ukrainy, będącej dla Małopolski atrakcyjnym kierunkiem turystycznym.

W sezonie zimowym Ryanair realizować będzie loty do Lwowa i Kijowa. Samoloty na tych trasach latać będą trzy razy w tygodniu. Pierwszy lot do Lwowa ruszy 30 października. Samolot wystartuje z Krakowa o 7:00, aby o 9:00 wylądować na lotnisku oddalonym o 6 kilometrów od centrum Lwowa. Lot powrotny wystartuje o 9:35 (czasu lokalnego) i według rozkładu o 9:35 wyląduje w Krakowie. Z kolei pierwsze połączenie na lotnisko Kijów-Boryspol wystartuje dzień później, 31 października. Wyloty z Krakowa, w zależności od dnia, będą odbywać się w różnych godzinach: w poniedziałki 16:35, środy 8:50, piątki 16:20. Loty powrotne z Kijowa będą startowały odpowiednio o 19:50, 12:05, 19:35.

Ryanair to trzeci przewoźnik, który oferować będzie loty z Krakowa na Ukrainę. Pasażerowie Kraków Airport mogą również skorzystać z połączenia linii Ukraine International Airlines do Kijowa oraz linii YanAir do Odessy. Kolejne połączenia są bardzo istotne w ogóle z punktu widzenia blisko i dalekowschodniej turystyki. Bogata siatka połączeń UIA pozwala bowiem na podróże do gruzińskiego Tbilisi czy Kolombo na Sri Lance, z przesiadką w Kijowie.

fot. Polskie Radio

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane