poniedziałek, 12 marca 2018

ŁÓDŹ: coraz pewniejsza przyszłość tramwajów w Zgierzu

Remont trasy tramwajowej w Zgierzu, co placu Kilińskiego, rozpoczął się jakiś czas temu. Sprawie towarzyszy dyskusja odnośnie środków na przeprowadzenie modernizacji torowiska, ale już wiadomo, że miasto może być właściwie pewne swego i uzyskania na ten cel dofinansowania. Środki pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, jako że projekt został przeniesiony na listę projektów podstawowych Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Maksymalna kwota środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przeznaczona na dofinansowanie tego projektu wynosi 8 776 423 złotych, a Zgierz ma teraz czas do końca kwietnia na przygotowanie dokumentacji zadania. Chodzi oczywiście o modernizację torowiska od granicy z Łodzią do rozwidlenia na Kuraku, a następnie od Kuraka do pętli plac Kilińskiego.

Gorzej z linią ozorkowską. Jej przyszłość nie rysuje się bowiem aż tak różowo, ponieważ środków na jej remont już nie ma. Trudno stwierdzić, kiedy w tym przypadku sytuacja ulegnie zmianie.

mat. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane