poniedziałek, 19 marca 2018

ŁÓDŹ: przetarg na kompleksową przebudowę trasy tramwajowej w Pabianicach

W Łodzi ostatnio mnóstwo tematów wyrasta. Podczas gdy na północy ważą się losy linii tramwajowych, na południu zgoła odmienne nastroje. Pabianice przeprowadzą kompleksową modernizację trasy tramwajowej od granicy gminy Ksawerów i Łodzi aż do pętli przy Wiejskiej w Pabianicach. Będzie to możliwe przy udziale pozyskanych na ten cel funduszy unijnych.

Przetarg ten to wspólne przedsięwzięcie Pabianic i Ksawerowa. Zadanie ma zostać zrealizowane w trybie "projektuj i buduj", a całość prac przewidziano na 24 miesiące. W ramach inwestycji kompleksowo zostanie zmodernizowane torowisko i wszystko, co z nim związane, ale także sieć trakcyjna i cały system zasilania. Pętla tramwajowa przy Wiejskiej także zmieni swoje oblicze. Dodatkowo w centrum Pabianic, od Zamkowej przez Stary Rynek do Warszawskiej powstanie wspólny pas komunikacyjny, wyposażony w zintegrowane przystanki dla autobusów i tramwajów. Tramwaje będą miały na skrzyżowaniach priorytet zagwarantowany przez system sterowania ruchem, będą też tablice elektroniczne dla podróżnych. Towarzysząco zabudowane zostaną ścieżki rowerowe, a także parking rowerowy na pętli Duży Skręt. Sama pętla nie będzie modernizowana.

Na oferty w przetargu miejscowości czekają do 24 kwietnia. Cena zaważy na wyborze oferty zaledwie w 60%. Pozostałymi parametrami podlegającymi ocenie będą:

  • doświadczenie kierownika zespołu projektowego, 
  • termin przedstawienia programu dla projektowania raz robót i koncepcji projektowej, 
  • termin opracowania projektu budowlanego, wykonawczego i uzyskania pozwolenia na budowę, 
  • przejęcie ryzyka zmiany terminu w razie wystąpienia znalezisk, 
  • przejęcie ryzyka zmiany terminu w razie wystąpienia wad w wymaganiach zamawiającego.
fot. pabianice.tv

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane