sobota, 31 marca 2018

ŁÓDŹ: w pociągach ŁKA Łódź - Warszawa można rezerwować miejsca

Łódzka Kolej Aglomeracyjna wprowadziła właśnie, w swoich pociągach Sprinter między Łodzią a Warszawą, możliwość rezerwacji miejsca. Jest to nie tylko innowacja z punktu widzenia przewoźników samorządowych, ale też całkowicie odmienne podejście do podróżowania na dalszych relacjach pociągów regionalnych. Sprawa jest o tyle ciekawa, że dzięki współpracy z Koleo ŁKA daje możliwość samodzielnego wyboru miejsca siedzącego przez podróżnego, z wykorzystaniem podglądu graficznego składu.

Rezerwacją objęte będą 52 miejsca w każdym z pociągów kategorii ŁKA Sprinter, jakie w weekendy uruchamiane są na trasie Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia. Pozostałe miejsca będą dostępne dla wszystkich podróżnych, którzy miejscówek posiadać nie będą. Póki co możliwość rezerwacji miejsca dostępna jest wyłącznie za pośrednictwem platformy Koleo, i jest to w istocie rozwiązanie innowacyjne w stosunku do oferowanego przez PKP Intercity systemowego przydziału miejsca.

To zresztą nie jedyna nowość. Za pośrednictwem Koleo ŁKA oferuje pasażerom pulę tanich biletów
na wszystkie weekendy od 7 kwietnia do końca czerwca oferowanych będzie 150 biletów po 15 złotych za bilet normalny. Wszystko to wynika z rosnącej popularności połączeń - tylko w tym roku z pociągów między Warszawą a Łodzią skorzystało blisko 100 tysięcy pasażerów.

fot. Dziennik Łódzki

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane