środa, 14 marca 2018

OLSZTYN: niedługo przetarg na kolejne torowiska tramwajowe

Przetarg na rozbudowę sieci tramwajowej w Olsztynie miał ruszyć w ubiegłym roku. Dotąd nic się w tej sprawie nie zmieniło, a miasto żyje zamieszaniem w przetargu na tabor, gdzie jedynym chętnym w budżecie okazał się producent z Turcji.

Urząd Miasta Olsztyn informuje jednak, że dokumentacja projektowa jest gotowa do zrealizowania, i pozostaje jedynie przetargu na wykonanie prac. Ten planowany jest na kwiecień. W zakres kolejnej rozbudowy sieci tramwajowej wchodzi budowa torowisk na ulicach: Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i alei Piłsudskiego. W miejscu pętli autobusowej Pieczewo powstanie końcówka tramwajowa z dwoma dwukrawędziowymi peronami. Będzie też parking Bike&Ride oraz samochodowy na 52 miejsca.

Rozbudowa sieci pociągnie za sobą wdrożenie w mieście dwóch nowych linii tramwajowych. Linia 4 połączyć ma Pieczewo z Dworcem Głównym, natomiast linia 5 Pieczewo i Wysoką Bramę. Zgodnie z założeniami budowa nowych torów ma trwać do końca 2020 roku. Oczywiście jeśli nic się w sprawie przetargu nie wydarzy.

fot. TVP Olsztyn

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane