czwartek, 15 marca 2018

TRÓJMIASTO: SKM w pogoni za sprawcami dewastacji składu

Kilka dni temu, do stojącego na bocznym torze pociągu SKM Trójmiasto, wdarli się wandale, którzy trudnozmywalnym sprayem zababrali niemal wszystko, co dało się ubrudzić. Użyta przez nich farba jest tak paskudna, że podczas zmywania pozostawia potworne mazie, przez co właściwie konieczna jest wymiana wszystkich zniszczonych elementów wyposażenia. To około 100 tysięcy złotych, a ponieważ skład niedługo będzie musiał zostać poddany przeglądowi, SKM nie będzie do tego czasu przeprowadzać prac.

Zdjęcia zniszczonej jednostki znalazły się na facebookowej stronie przewoźnika. Część internautów nie poprzestała na komentarzach i przystąpiła do działania. Ostatecznie internetowe śledztwo pozwoliło namierzyć sprawców tego aktu wandalizmu. Jak do tego doszło? Sprawę opisał portal Trójmiasto.pl. Ponieważ wandale bardzo często podpisują swoje "dzieła" tzw. tagami, nietrudno namierzyć twórców. W zniszczonym pociągu chuligani zostawili podpisy "Pinee" i "THK". Pech chciał, że na rozmaitych kontach, jak choćby na The Alien Face (na Instragramie) pojawiały się już zdjęcia dewastacji, podpisane takimi właśnie tagami. Ponadto na Instagramie działa profil scig.one, także dokumentujący dokonania wandali. Według informatora portalu autor tego profilu widoczny jest na zdjęciu, zamieszczonym na koncie The Alien Face.

Zdjęcie z profilu The Alien Face, przedstawiające wandali i ich dzieło (za: Trojmiasto.pl)
Jak widać na zdjęciu, jako pierwszy tag widnieje napis "Pinee". Konto scig.on prowadzi do bloga na platformie Blogspot. Jego autor prowadził także bloga trójmiejskiej agencji nieruchomości. Co więcej, na fanpage'u agencji na Facebooku pojawia się mężczyzna łudząco podobny do tego, którego odnajdziemy na powyższej fotografii. Okazuje się więc, że nikt nie może być pewien swojej bezkarności...

Wszystkie te informacje trafiły już w ręce gdyńskiej policji, która prowadzi śledztwo w sprawie dewastacji pociągu. Miejmy więc nadzieję, że służby i prokuratura skutecznie namierzą sprawców i przykładnie ich ukarzą, np. wymierzając roczne społeczne sprzątanie toalet w pociągach!

fot. SKM Trójmiasto (Facebook)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane