wtorek, 20 marca 2018

TRZEBINIA: wiadukty do remontu plus jeden nowy - skutki remontu E30

Niedawno kierowcy, podróżujący w Trzebini drogą krajową 79 między Chrzanowem a Trzebinią właśnie, zaobserwowali zwężenie na wiadukcie w ciągu ulicy Kościuszki. To prace przy modernizacji tego obiektu, który ze względu na stopień eksploatacji staje się coraz bardziej zużyty. Niebawem jednak pojawią się kolejne utrudnienia. PKP PLK przystępują do przebudowy wiaduktu w ciągu ulicy Dworcowej.

Prace pod wiaduktem w rejonie stacji kolejowej w Trzebini, na wysokości rafinerii, potrwają do 6 kwietnia. Pojawi się tam szersza jezdnia, oferująca po jednym pasie w każdą stronę - tym samym skończy się w tym miejscu ruch wahadłowy. Podobnie sprawa będzie się miała w ciągu ulicy Sikorskiego, na trasie między Trzebionką a Chrzanowem. W Trzebini pojawi się ponadto nowy wiadukt, pozwalający na przekroczenie modernizowanej linii kolejowej. Obiekt zastąpi przejazd kolejowy na ulicy Słowackiego, łączącej Trzebinię z Piłą Kościelecką.

Wspomniane stanowisko PKP PLK w sprawie planowanych prac wydaje się jednoznacznie rozwiewać pojawiające się od pewnego czasu informacje o rychłym zamknięciu dla ruchu wiaduktu w ciągu DK79, który remontowany jest póki co etapami z utrzymaniem ruchu kołowego. Niestety, nic z tych rzeczy. Najpewniej w kwietniu także i on zostanie czasowo zamknięty, choć takie prawdopodobieństwo jest raczej wątpliwe, bo taki obrót spraw sparaliżowałby całkowicie ruch w mieście.

fot. Sławomir Bromboszcz (Gazeta Krakowska)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane