czwartek, 29 marca 2018

WARSZAWA: pierwsza NOVA trafi do czeskiej Ostrawy w kwietniu

W fabryce Stadlera w Siedlcach powstaje seria tramwajów Tango NF2 dla czeskiej Ostrawy. Produkcja pojazdów dla DP Ostrava, nazwanych przez mieszkańców miasta NOVA, przebiega zgodnie z planem. Pierwszy tramwaj trafi do czeskiego miasta w połowie kwietnia, gdzie rozpocznie statyczne i dynamiczne testy, niezbędne do uzyskania homologacji.

Tramwaje Tango NF2 to w pełni niskopodłogowe, dwuczłonowe pojazdy o długości niemal 25 metrów, zdolne pomieścić do 188 pasażerów (61 miejsc siedzących). Pojazdy posiadać będą klimatyzację, a ich innowacyjna konstrukcja i zawieszenie wózków pozwolą na cichą jazdę nawet przy dużych prędkościach. Tramwajów będzie czterdzieści. Trzydzieści z nich zawarte zostało w zamówieniu podstawowym, natomiast dziesięć zamówionych zostało w ramach prawa opcji. Całość dostawy zrealizowana ma zostać do połowy 2019 roku, a według obietnic pierwsze tramwaje wyjadą na tory z pasażerami już w sierpniu tego roku.

Stadler Polska, podczas swojej dziesięcioletniej historii, wyprodukował w Siedlcach prawie 400 pojazdów szynowych. Można je spotkać nie tylko na polskich torach, w barwach Kolei Śląskich czy Kolei Mazowieckich, ale też w Niemczech, Holandii czy na Węgrzech.

fot. Dopravni Podnik Ostrava

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane