środa, 21 marca 2018

WARSZAWA: przetarg tramwajowy unieważniony - oferta Hyundai odrzucona

Na mocy ostatniej decyzji KIO Tramwaje Warszawskie zmuszony były ponownie rozstrzygnąć przetarg na dostawy do 213 tramwajów. Obrót spraw jest jednak dość zaskakujący, głównie dla pewnego zwycięstwa Hyundaia, którego oferta została... odrzucona. Tym samym cały przetarg został unieważniony. Hyundai już zapowiada odwołanie.

W tym ogromnym przetargu, o którego parametrach napisano już wystarczająco wiele, by nie robić tego po raz kolejny, wystartowało w sumie pięć firm. W pierwszym rzucie za zwycięską uznano ofertę czeskiej Skody, jednakże ze względu na przekroczony budżet przetarg unieważniono. Pozostałe podmioty odwołały się więc do Krajowej Izby Odwoławczej i koniec końców mamy to, co mamy.

Do unieważnienia przetargu doszło w ubiegły piątek, 16 marca. Po unieważnieniu przetargu i odrzuceniu oferty Skody Tramwaje Warszawskie odrzuciły także ofertę Hyundai Rotem, co, jak wskazano, wiązało się z niezgodnym z prawem zamówień publicznych działaniem polegającym na poprawkach w formularzu cenowym szkoleń, oferowanych przez Hyundaia. I to wcale nie oznacza, że sprawa została zakończona. Niebawem do KIO wpłynie zapewne kolejne odwołanie. I tak dalej, i tak dalej...

fot. Wprost

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane