poniedziałek, 23 kwietnia 2018

DOLNY ŚLĄSK: kolejowe inwestycje w aglomeracji jeleniogórskiej

Jelenia Góra ma powody do zadowolenia. 16 kwietnia PKP PLK zawarły umowę na projekt i budowę nowych przystanków kolejowych w mieście. Prace kosztować będą prawie 18 milionów złotych, a finansowane są w ramach RPO województwa dolnośląskiego.

Dwa nowe przystanki osobowe pojawią się w rejonie Alei Jana Pawła II i ulicy Spółdzielczej. Ponadto w ramach kontraktu przebudowane zostaną przystanki Jelenia Góra Cieplice i Jelenia Góra Sobieszów. Taki rozwój wypadków sprzyjać będzie rozwojowi miejskiego ruchu pasażerskiego w pociągach i na rozwój systemu kolei aglomeracyjnej w przyszłości. Dojścia do modernizowanych i nowych peronów zapewnią inwestycje samego miasta, które wykona nowe chodniki. W ramach prac stacyjnych wymienione zostaną także niektóre rozjazdy, przebudowana będzie trakcja elektryczna i urządzenia sterowania ruchem kolejowym.

Zakończenie prac planowane jest na listopad 2019 roku, co pozwoli korzystać z nowości pasażerom już w grudniu. To już kolejny projekt kolejowy w podgórskiej części Dolnego Śląska, po Wałbrzychu i Świebodzicach.

fot. PKP PLK

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane