wtorek, 10 kwietnia 2018

GDYNIA: przystanek SKM Leszczynki zmieni nazwę?

W Gdyni jest dokładnie dziewięć przystanków na linii SKM Trójmiasto. Jeden z nich, Gdynia Leszczynki, znajduje się w samym środku Chyloni, co stanowi swego rodzaju zmyłkę nie tylko dla przyjezdnych, ale nawet dla miejscowych. Podczas wyborów samorządowych przy stacji notorycznie pojawiają się plakaty kandydatów startujących z Leszczynek, a nie z Chyloni. Chylońscy radni chcą więc zmienić nazwę przystanku, przy czym Gdynia Chylonia jest już zajęta.

Padła więc propozycja przemianowania stacji na Gdynia Chylonia Park, co ma mieć związek z pobliskim Parkiem Kilońskim. PKP SKM Trójmiasto jest chętne do zmiany, jednak zaznacza, że kosztów ponosić nie zamierza. Według  wyliczeń przewoźnika zmiana oznaczenia stacji, rozkładów jazdy oraz wymiana nazwy w systemach informatycznych to nawet 100 tysięcy złotych. Niemniej jednak radni złożyli już wniosek do prezydenta Gdyni w tej sprawie.

Gdynia deklaruje, że jest gotowa ponieść takie koszty w imię ułatwienia życia korzystającym z SKM Trójmiasto gościom i mieszkańcom. Miasto jest zresztą znane z dobrego gospodarowania pieniędzmi i maksymalnego sprzyjania jego mieszkańcom. Czy i kiedy więc Gdynia Leszczynki przestaną wprowadzać w błąd? Być może już w grudniu, o ile uda się dopiąć wszelkie sprawy formalne.

fot. Wikimapia

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane