sobota, 14 kwietnia 2018

KATOWICE: kończy się jeden remont, ale zaraz następny

Jak donosi portal Silesia Info Transport, kończą się prace przy modernizacji trasy kolejowej między Bielskiem-Białą a stacją Wilkowice Bystra. Liczy się czas, bo przecież już od wtorku, 17 kwietnia, ze względu na zaplanowane przez PKP PLK prace torowe, nastąpi całkowita przerwa w ruchu między Wilkowicami a Żywcem.

Od 17 kwietnia do 28 maja, za wszystkie pociągi Kolei Śląskich na tym odcinku zaprowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa. Dotyczy to kursów zarówno linii S5, jak i kursującego w ramach linii S51 pociągu Ornak do Zakopanego. Oczywiście na odcinku Żywiec - Zwardoń pociągi kursować będą normalnie, ale od przewoźnika będzie to wymagać sporej gimnastyki w celu zapewnienia obiegów - w Żywcu nie ma możliwości prowadzenia obsługi składów.

Tymczasem Ornak, we wspomnianym okresie, kursować będzie objazdem przez Andrychów, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską do Suchej Beskidzkiej. Pociąg zatrzymywać się będzie wobec tego na przystanku Sucha Beskidzka Zamek, zamiast na głównej stacji w tej miejscowości. Tymczasowo także Wadowice zyskają bezpośrednie połączenie weekendowe z Zakopanem. Ornak na objeździe zatrzyma się na stacjach: Kozy, Kęty, Andrychów, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona, Sucha Beskidzka Zamek. Na szczęście rozkład udało się tak zaplanować, że odjazd z Katowic i przyjazd do Zakopanego pozostaną bez zmian. W kierunku przeciwnym odjazd będzie następował wcześniej, czyli o 15:41 zamiast o 16:30 jak obecnie. Przyjazd do Katowic także będzie o ponad pół godziny wcześniej.

fot. Koleje Śląskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane