środa, 4 kwietnia 2018

KRAKÓW: kolejny tramwajowy przetarg - tym razem na Kazimierzu

Tuż przed Wielkanocą krakowski ZIKiT ogłosił kolejny przetarg infrastrukturalny, po planowanej naprawie "ciągu bronowickiego". Tym razem chodzi o kompleksową przebudowę ulicy Krakowskiej na Kazimierzu oraz Dietla na Stradomiu, między ulicami Bożego Ciała i Augustiańską. Całość zadania zaplanowano na 10 miesięcy.

Ulica Krakowska ma zmienić się całkowicie od ulicy Rollego do Dietla. Nowe będzie torowisko i nawierzchnia, na nowo będą też zorganizowane chodniki i całość strefy pieszej. Dodatkowo zmodernizowany zostanie Most Piłsudskiego. Przebudowa na Dietla z kolei obejmie zwężenie obu jezdni i poszerzenie chodników. Przystanki Stradom i Plac Wolnica zmienią się w tzw. przystanki wiedeńskie - rozwiązanie znane z przystanków Urzędnicza czy Lubicz. Wisienką na torcie będzie dogłębna przebudowa węzła tramwajowego Stradom, którego stan techniczny od lat pozostawia wiele do życzenia.

Oferty składać można do 8 maja. O wyborze najkorzystniejszej w 60% zdecyduje cena, następnie po 20% oceny przypada na przywrócenie przejezdności torowiska tramwajowego i okres gwarancji wykonawcy. ZIKiT zakłada podzielenie prac na trzy etapy. W pierwszym zamknięta zostanie ulica Krakowska od Dietla do Podgórskiej. W drugim prowadzone będą prace na Moście Piłsudskiego, natomiast w ostatnim prowadzone będą prace na skrzyżowaniu Stradom. W ostatnim etapie wykonawca będzie musiał zapewnić przynajmniej jedną drożną relację tramwajową.

mat. LoveKraków.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane