czwartek, 26 kwietnia 2018

KRAKÓW: rusza Podhalańska Kolej Regionalna

Już jutro na trasę z Nowego Targu do Zakopanego wyjadą pierwsze składy w ramach Podhalańskiej Kolei Regionalnej. Obsługą kursów, skierowanych w stronę mieszkańców Podhala, ale też turystów, zajmą się Przewozy Regionalne.

Dzięki atrakcyjnej taryfie podróż będzie nie tylko szybka, ale i tania. Ponadto rozkład zakłada uruchamianie 16 kursów dziennie do Zakopanego i 15 w kierunku przeciwnym, dzięki czemu do dyspozycji podróżnych będą pociągi kursujące co mniej więcej godzinę. Podróżni mają do wyboru bilety w ramach Taryfy Górskiej, ważne tylko w pociągach, oraz Taryfę Podhalańską, gdzie bilety kolejowe uprawniają do skorzystania z autobusów miejskich w Nowym Targu i Zakopanem. Taryfa Podhalańska to całkowita nowość, opracowana przy udziale Przewozów Regionalnych, Urzędu Marszałkowskiego, Gminy Nowy Targ i Zakopanego. Do wyboru są bilety 90 i 120-minutowe (odpowiednio 5,60 i 7,60, ważne od godziny wyjazdu pociągu ze stacji). To dobra oferta zwłaszcza w odniesieniu do Nowego Targu, gdzie z centrum do stacji kolejowej jest nieco drogi. W ramach Taryfy Podhalańskiej dostępne będą także bilety okresowe.

Podhalańska Kolej Regionalna obsługiwana będzie nowoczesnymi pociągami z klimatyzacją, będącymi własnością UMWM. Pociągi jechać będą maksymalnie 25 minut, a dzięki PKR ostatni kurs z Zakopanego do Nowego Targu wyjedzie o 22:20.

mat. Przewozy Regionalne

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane