poniedziałek, 9 kwietnia 2018

MAŁOPOLSKA: Fablok na sprzedaż...

Wygląda na to, że nadchodzi definitywny koniec historycznej i najstarszej w Polsce fabryki kolejowej. Syndyk masy upadłościowej wystawił bowiem chrzanowski Fablok na sprzedaż, a cena wywoławcza to niespełna 37 milionów złotych. Raczej wątpliwe, by nowy nabywca zdecydował się kontynuować jakkolwiek tradycję budowy w tym miejscu lokomotyw.

Syndyk zamierza sprzedać cały majątek przedsiębiorstwa z niewielkimi wyłączeniami, w tym budynki i hale produkcyjne oraz maszyny. Oferty zakupu będą przyjmowane do 25 maja, zaś ich otwarcie zaplanowano na 28 maja. Decyzja o wyborze zwycięzcy będzie podlegać zatwierdzeniu przez radę wierzycieli. Przypomnę, że upadłość likwidacyjna Fabloku została ogłoszona przez krakowski sąd gospodarczy w maju 2013 roku. Wśród ponad 200 wierzycieli najwięcej długu Fablok miał w Urzędzie Skarbowym, ZUS-ie i bankach kredytujących jego działalność. Zgodnie z wyrokiem sprzed pięciu lat firma była zadłużona na ponad 64 miliony złotych, a zatem ponad 20 milionów więcej niż całkowity majątek chrzanowskiej fabryki.

No cóż, szkoda trochę. Gdyby tylko bydgoska Pesa miała na tyle dobrą sytuację finansową, by przejąć Fablok i zacząć składać tutaj swoje pociągi, mogłoby się zrobić pięknie...

fot. Przełom

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane