poniedziałek, 16 kwietnia 2018

OPOLE: wakacyjna reaktywacja linii podsudeckiej

Przewozy pasażerskie na linii kolejowej 137 między Nysą a Kamieńcem Ząbkowickim zawieszono w 2008 roku. Teraz ma się to zmienić. Przewozy Regionalne uruchamiać będą weekendowe kursy pociągów Nysa - Kłodzko, a pierwsze kursy wyruszą w trasę już 28 kwietnia.

Pociągi z Nysy wyjeżdżać będą o 7:24 i 14:50. Składy z Kłodzka odjadą o 8:55 i 16:25. Poranny kurs z Kotliny Kłodzkiej pojedzie aż do Kędzierzyna Koźla, popołudniowy zaś do Opola. Składy kursować będą przez całą majówkę, czyli do 6 maja, a także w weekend od 31 maja do 3 czerwca. Od 23 czerwca rozpoczną się wakacyjne kursy weekendowe, gdy w każdą sobotę i niedzielę realizowane będą dwie pary kursów - i tak do końca września. Podróż trwać będzie około 80 minut.

Malownicza Trasa Podsudecka uległa przed laty zagładzie z powodów czysto ekonomicznych. Trudno się więc dziwić, że opolskie Przewozy Regionalne zapowiadają wnikliwą analizę wyników frekwencji w pociągach. Tylko przy sporej frekwencji połączenie się obroni. Trasa, przebiegająca przez Otmuchów i Paczków, ma istotne walory turystyczne i zasadniczo spory potencjał. Sezonowe połączenia pozwolą mieszkańcom Opolszczyzny na zaplanowanie wycieczek do samego Kłodzka, ale też w okoliczne góry. Poza tym pociągiem będzie można dojechać także nad Jezioro Nyskie czy Jezioro Otmuchowskie, gdzie na spragnionych wodnych kąpieli czekają świetnie przygotowane kąpieliska.

fot. Paczkow24.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane