poniedziałek, 2 kwietnia 2018

WARSZAWA: cisza nocna na Lotnisku Chopina

Miły, świąteczny temat w sam raz na Lany Poniedziałek. Warszawskie Lotnisko Chopina dołączyło do elitarnego grona tych, które zaczynają szanować okolicznych mieszkańców. Od 25 marca obowiązuje tam "cisza nocna", dzięki czemu jest to pierwsze w Polsce lotnisko z takim rozwiązaniem. Samoloty nie mogą operować na Lotnisku Chopina między 23:30 a 5:30 codziennie. Warszawa dołączyła zatem do tak znamienitego grona jak ogromne lotniska tranzytowe we Frankfurcie czy Monachium.

Cisza nocna wprowadza zakaz planowania i wykonywania operacji lotniczych w godzinach nocnych. Oczywiście istnieją od tej reguły pewne wyjątki. Na lotnisku bowiem będą mogły operować samoloty opóźnione z przyczyn niezależnych od przewoźnika, a także samoloty wojskowe, państwowe i ratownicze, a także takie, których lądowanie bądź start z Lotniska Chopina podyktowany będzie względami kryzysowymi. Dzięki istotnemu ograniczeniu ruchu lotniczego komfort nocnego wypoczynku dla mieszkańców okolic warszawskiego lotniska ulegnie zdecydowanej poprawie.

Od lat Warszawiacy, mieszkający na Okęciu, Włochach i Rakowcu, liczyli na wprowadzenie takiego rozwiązania. Pomysł pojawił się w zeszłym roku, a teraz wreszcie udało się go wcielić w życie. Zakaz lotów dotyczy zaledwie kilkunastu operacji planowych, które musiały zostać przeniesione na inne godziny.

fot. Lotnisko Chopina

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane