czwartek, 19 kwietnia 2018

WROCŁAW: batalia o duże zamówienie na przegubowce trwa

MPK Wrocław chce się wzbogacić o nawet sto przegubowych autobusów. W ogłoszonym przetargu chodzi o 50 sztuk w ramach podstawowego zamówienia, oraz 50 sztuk w ramach opcji. Złożone zostały dwie oferty: od Mana oraz EvoBusa. Okazuje się, że to ta pierwsza oferta jest tańsza.

MPK na oferty czekało do 21 marca. Przewoźnik przygotował na podstawowe zamówienie 86,1 miliona złotych. Oferta EvoBus Polska, obejmująca autobusy Mercedes Citaro G C2, opiewa na zamówienie za 97 342 200 złotych brutto. Oferta Mana była podobno droższa, bo wyceniona na ponad 101 milionów złotych brutto jednak, jak sprostowało MPK w ubiegły wtorek, Man zaproponował realizację zamówienia na kwotę 96 247 500 złotych brutto. W ramach zamówienia Man miałby dostarczyć autobusy Lion's City G. Przy uwzględnieniu kryteriów oceny ofert to właśnie Man zdobywa więcej punktów - o niemal siedem więcej niż EvoBus Polska.

Ostatecznym wskaźnikiem jest zużycie energii wyliczone w oparciu o wynik testu SORT2. Tutaj to autobusy Mercedes wypadają lepiej, ale czy to wystarczy, by wyprzedzić w punktacji Mana? Rozstrzygnięcie przetargu będzie zapewne niezwykle emocjonujące.

fot. TuWrocław

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane