piątek, 27 kwietnia 2018

WROCŁAW: drugie podejście do tramwaju na Popowice

Wrocławskie Inwestycje ponowiły właśnie przetarg na budowę niemal 4-kilometrowej trasy tramwajowej w dzielnicy Popowice. Poprzedni nie przyniósł rozstrzygnięcia, choć chętnych było aż czterech. Wszystkie oferty bowiem były ponad założonym budżetem, a dodatkowo te najtańsze miały błędy formalne.

Drugi przetarg udało się uruchomić szybko. Już 19 kwietnia stosowna informacja opublikowana została w dzienniku urzędowym Unii Europejskiej. Na oferty czekamy do 29 maja. Inwestycja zakłada budowę dwutorowej linii tramwajowej wraz z przystankami, w tym z przystankiem zintegrowanym z nowym przystankiem kolejowym Wrocław Popowice. Ponadto powstaną ścieżki rowerowe, nowe zasilanie trakcyjne w postaci podstacji oraz ekrany akustyczne we wskazanych lokalizacjach. Nowa trasa tramwajowa weźmie swój początek na skrzyżowaniu Dmowskiego, Jagiełły i Mieszczańskiej, a na drugim krańcu zostanie wpięta w torowisko na skrzyżowaniu z Milenijną i Pilczycką.

Poza zapewnieniem dojazdu tramwajem do Popowic i Szczepina, nowa trasa ma stać się istotnym wentylem bezpieczeństwa dla przeciążonego torowiska na Legnickiej, którym obecnie poruszają się wszystkie tramwaje jadące do zachodnich dzielnic miasta. Jeśli tym razem wszystko pójdzie dobrze, tramwaje pojadą nową trasą pod koniec 2020 roku.

mat. Wrocławskie Inwestycje

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane