poniedziałek, 30 kwietnia 2018

WROCŁAW: jest przetarg na budowę tramwaju na Nowy Dwór

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły w ubiegłym tygodniu przetarg na budowę całkiem nowej, wydzielonej trasy autobusowo-tramwajowej, która połączy centrum miasta z Nowym Dworem. To duże osiedle mające dziś coś problematyczne połączenie ze śródmieściem.

Zamówienie podzielone jest na dwie części. Pierwsza obejmuje budowę trasy od placu Orląt Lwowskich do skrzyżowania Strzegomskiej z Rogowską. W drugiej części chodzi o projekt i budowę trasy w ulicy Rogowskiej aż do pętli przy przystanku kolejowym Wrocław Nowy Dwór. Oficjalnie wiadomo już, że cała trasa będzie w całości wydzielonym szlakiem tramwajowo-autobusowym. W ramach inwestycji powstanie całkiem nowy wiadukt w rejonie Robotniczej.

Oferty składać można do 30 maja. Przy braku nieprzewidzianych okoliczności całość prac budowlanych ma się zakończyć do 30 września 2020 roku. Wykonawca wybrany zostanie o kilka kryteriów, z których decydującym będzie cena. Punkty będzie można uzyskać także za doświadczenie kierownika budowy, doświadczenie kierownika robót mostowych, doświadczenie kierownika robót torowych, termin gwarancji zgodnie z kartą gwarancyjną oraz wydłużenie okresu utrzymania rękojmi.

fot. wroclaw.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane