czwartek, 12 kwietnia 2018

WROCŁAW: od września darmowa komunikacja dla uczniów

W ubiegłym tygodniu Rada Miejska Wrocławia podjęła jednogłośnie decyzję o wprowadzeniu darmowych przejazdów dla uczniów. Zgodnie z uchwałą od 1 września wszyscy uczniowie do ukończenia 21 roku życia będą zwolnieni z opłat za korzystanie z usług MPK Wrocław. Ulga dostępna będzie dla uczniów wszystkich szkół, a jej granicę wyznaczy jedynie wiek beneficjentów
W celu skorzystania z darmowego przejazdu będzie należało okazać jedynie ważną legitymację szkolną. Miasto wylicza, że z darmowych przejazdów może skorzystać nawet 82 tysiące młodych ludzi, a roczny koszt ze strony miasta szacowany jest na około 10 milionów złotych.

Ale to nie jedyny skutek wprowadzonych zmian. Zgodnie z decyzją radnych z bezpłatnych przejazdów skorzystają także osoby represjonowane w PRL. Pomysł wprowadzenia darmowych przejazdów nie był nowy, i wielokrotnie postulowały go zarówno kluby PiS i SLD, jak i inicjatywy obywatelskie. Zgodnie z uzasadnieniami projektu, darmowe przejazdy mają kształtować w młodych ludziach nawyk korzystania z transportu publicznego, co ma zaprocentować dla miasta w przyszłości.

fot. wroclaw.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane