poniedziałek, 28 maja 2018

HEL: Arriva ponownie zagości na Półwyspie Helskim

Kolejowa Arriva jest dobrym przykładem przewoźnika, który nie marnuje potencjału swojego taboru, skazując go na wiele godzin postoju na bocznych torach. Podobnie jak w poprzednich latach, także w te wakacje przewoźnik uruchomi konkurencyjne, komercyjne połączenie z Bydgoszczy do Helu, zapewniające pasażerom i turystom z kujawsko-pomorskiego możliwość wyskoczenia na Połwysep Helski nawet na kilka godzin.

Pociąg "Słoneczny Patrol" odjeżdżać będzie z Bydgoszczy Głównej o 7:21, by przyjechać do stacji końcowej Hel o 11:15. Z powrotem wyruszy o 17:54 i w Bydgoszczy zamelduje się o 21:46. Poza tym, w celu lepszego wykorzystania taboru, przewoźnik uruchomi dwie pary kursów na trasie Hel - Władysławowo - Hel, które dodatkowo ułatwią przemieszczanie się w obrębie nadmorskich kurortów. Pociąg "Leżak" odjedzie z Helu o 11:51, zaś "Parawan" o 15:58. Analogicznie z Władysławowa zaplanowano odjazdy o 13:21 i 17:09.

Poprzednie sezony pokazały, że pociągów na Półwyspie Helskim nigdy za wiele. Z uruchamianych przez Arrivę połączeń korzystało każdego dnia wielu turystów zwłaszcza, że dostępność biletów jest duża. Można je bowiem kupić internetowo oraz, bez dopłat, u obsługi pociągu. Wszystkie połączenia realizowane będą codziennie od 23 czerwca do 31 sierpnia.

fot. Arriva

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane