poniedziałek, 14 maja 2018

KATOWICE: we wrześniu ruszą autobusy do Pyrzowic firmowane przez GZM

Szykuje się duża konkurencja w przewozach między centrum GOP a portem lotniczym Katowice Pyrzowice. 27 kwietnia na posiedzeniu zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przyjęto uchwałę regulującą kwestię organizacji połączeń autobusowych tamże. Autobusy mają ruszyć w trasę we wrześniu, a linii ma być aż trzy.

Pierwsza z nich pojedzie z dworca w Katowicach przez Sosnowiec do lotniska. Druga połączy Plac Piastów w Gliwicach przez Zabrze, bytomskie Miechowice i Piekary Śląskie z lotniskiem, trzecia zaś pojedzie z Tychów przez Katowice i Sosnowiec. Pozwoli to na dojazd do lotniska ze wszystkich głównych miast aglomeracji. Co ciekawe, bilet na połączenia kosztować ma zaledwie 14 złotych, a jego ważność wyniesie 24 godziny od momentu skasowania. Bilet taki uprawniać będzie też do korzystania z innych linii komunikacyjnych na całym obszarze funkcjonowania KZK GOP, który za realizację połączeń ma odpowiadać.

Takie posunięcie, w odniesieniu do ciągle niepewnej przyszłości linii kolejowej do Pyrzowic, może wróżyć wielki sukces. Zwłaszcza, że podróż taksówką z Katowic do portu lotniczego kosztuje około 80 złotych, a za jednorazowy bilet lotniskowy w autobusie PKM Katowice trzeba zapłacić 27 złotych. Myślę sobie, że wprowadzenie nowych połączeń z tak atrakcyjną taryfą będzie dla Górnego Śląska miało tak wydźwięk, jak to było w przypadku zmian taryfowych w pociągach lotniskowych z centrum Krakowa do Balic.

mat. Transinfo

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane