czwartek, 31 maja 2018

KRAKÓW: zmiany w ofercie i nowe linie nocne

Dwie podkrakowskie gminy: Wielka Wieś i Zabierzów, załatwiły sobie w Krakowie pewne zmiany komunikacyjne. W związku z tym zmienią się rozkłady jazdy wybranych linii aglomeracyjnych, a całości dopełnią dwie nowe nocne linie podmiejskie. A to wszystko już od najbliższej soboty, 2 czerwca.

Linie 210 i 230 będą miały zmienione rozkłady. Ponadto na linii 210 zlikwidowana zostanie ostatnia para kursów we wszystkie dni tygodnia, realizowana w wariancie przez Ujazd Pętlę, a na linii 230 pojawi się nowy zestaw przystanków Tomaszowice Kolberga.
Na linii 218 wprowadzone zostanie wydłużenie trasy z Kleszczowa przez Kochanów do Zabierzowa, gdzie linia terminować będzie na pętli Zabierzów Młyn. Zapewni to łączność zabierzowskiego "rynku" z zachodnią częścią miejscowości, a dodatkowo codziennie kursować będzie więcej autobusów na tej trasie.
Linie 238, 248 i 258 nie będą realizować już wjazdów pod Kraków Business Park w Zabierzowie. Skorygowane będą rozkłady jazdy we wszystkie dni tygodnia, a ponadto na linii 238 pojawi się ich dodatkowa para. Wszystkie kursy linii 238 wjeżdżać będą do centrum Rudawy.

W Gminie Wielka Wieś pojawią się codzienne nocne linie autobusowe. Linia 910 pojedzie z Bronowic Małych trasą linii 210 przez Ujazd Pętlę aż do pętli w Będkowicach. Realizowane będą dwie pary kursów. Podobnie będzie w przypadku nowej linii 920, która pojedzie z Krowodrzy trasą linii 220 do Giebułtowa. Będą to pierwsze typowo podmiejskie linie nocne, które kursować będą codziennie.

fot. Dziennik Polski

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane