poniedziałek, 7 maja 2018

OLSZTYN: jeszcze w tym roku ruszy komunikacja miejska w Działdowie

Jeszcze w 2018 roku 20-tysięczne Działdowo uruchomi cztery miejskie linie autobusowe, a zatem rozpocznie swoją przygodę z komunikacją miejską. Wszystko dzięki dodatkowym środkom budżetowym, wygospodarowanym przez władze miasta. W rozstrzygniętym przetargu na obsługę linii zawarto okres do końca 2019 roku.

Pierwszy przetarg unieważniono z powodu braku ofert. W drugim podejściu zgłosiła się firma NOIR z Elbląga, z propozycją za 840 tysięcy złotych. Działdowo miało jedynie 550 tysięcy, jednak dodatkowe środki znaleziono, co pozwoliło rozstrzygnąć postępowanie i przystąpić do działania. Trzy linie obsługiwać będą centrum Działdowa. Linia 4 będzie miała charakter uzupełniający. Wszystkie kursy rozpoczynać się będą przy dworcu kolejowym. Linia 1 pojedzie przez centrum do do skrzyżowania Nidzickiej i Olsztyńskiej. Linia 2 pojedzie do szkoły w Malinowie, zaś linie 3 i 4 o zbliżonej trasie pojadą do Księżego Dworu, z tym że "trójka" skierowana będzie wschodnimi rejonami miasta, zaś "czwórka" pojedzie przez część zachodnią. 

Autobusy, które obsłużą komunikację, mają być maksymalnie 10-letnie, pojemne na 40 pasażerów i wyposażone w silniki co najmniej z normą Euro 4. Wszystkie one mają być dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, a realizator usług ma posiadać co najmniej jeden pojazd w rezerwie. Do realizacji kursów mają wystarczyć zaledwie dwa pojazdy.

fot. Telewizja Mazury

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane