czwartek, 17 maja 2018

POZNAŃ: coraz bliżej przebudowy trasy na Górnym Tarasie Rataj

8 maja minął termin składania ofert w przetargu na modernizację trasy tramwajowej przez Górny Taras Rataj w Poznaniu. Przebudowie podlegać będzie odcinek od osiedla Lecha aż do Ronda Żegrze. Wśród ofert na prowadzenie wysuwa się ta złożona przez ZUE. Ostateczne rozstrzygnięcie poznamy po wnikliwej weryfikacji ofert.

Inwestycja przewiduje całkowity remont torowiska i sieci trakcyjnej, a także całej infrastruktury przystankowej. Ponadto przebudowane będą ulice w ciągu trasy GTR, chodniki i drogi rowerowe, a także zabudowane zostaną wspólne przystanki tramwajowo-autobusowe. W ramach inwestycji przeprowadzona zostanie przebudowa stacji prostownikowej Żegrze oraz stacji transformatorowej ENEA. Poznań wyznaczył na prace kwotę 100 milionów złotych. Spośród pięciu ofert najtańszą złożyło właśnie ZUE, które wyceniło swoje usługi na 101,5 miliona złotych. Poza kryterium ceny firma może też liczyć na największą ilość punktów m.in. dzięki warunkom rękojmi czy zapowiedzi skrócenia czasu realizacji inwestycji. ZUE legitymuje się także najlepszym doświadczeniem kierownika budowy.

Zgodnie z założeniami przetargu Rondo Żegrze ma zostać przebudowane w ciągu 10 miesięcy, zaś przebudowa całej trasy od wylotu trasy na Franowo do ronda ma być zrealizowana w 14 miesięcy od podpisania umowy. Zamawiający życzy sobie ponadto utrzymania ruchu tramwajowego na odcinku tunel Franowo - osiedle Stare Żegrze I co najmniej do końca tego roku. Teraz pozostaje czekać na ostateczną weryfikację ofert wybór zwycięskiego wykonawcy.

fot. ZTM Poznań

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane