środa, 9 maja 2018

SZCZECIN: przetarg na linię kolejową do Polic rozstrzygnięty!

Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej wejdzie niebawem w kolejne stadium realizacji. Końcówka kwietnia przyniosła wyczekiwane rozstrzygnięcie dwóch przetargów, ogłoszonych przez PKP PLK w ramach projektu. Wybrano Trakcję PRKiI, która zrealizuje zarówno kompleksową modernizację linii 406 ze Szczecina Głównego do Polic, a także prace na wybranych odcinkach linii 274, 351 i 401. W sumie firma zainkasuje za zlecenie niemal 620 milionów złotych brutto.

Przetargi ogłoszono w czerwcu ubiegłego roku. Po otwarciu ofert w sierpniu okazało się, że kosztorys na modernizację linii do Polic przekracza zgromadzone środki o ponad 100 milionów. Ostatecznie udało się wygospodarować środki na realizację zadań. Dlaczego oba zamówienia zgarnęła Trakcja? Otóż wszystko dlatego, że w obu przypadkach wykonawca zaproponował najkrótszy czas realizacji prac. W przypadku linii 406 wynosi on 25 miesięcy, zaś w przypadku drugiego zadania na linie uzupełniające - 22 miesiące. To dało Trakcji PRKiI niekwestionowane zwycięstwo. Nie licząc oczywiście ceny.

Szczecińska Kolej Miejska ma ruszyć w podstawowym kształcie do 2022 roku. Na początek będzie to 40 przystanków, z czego 26 na terenie miasta Szczecin. Od marca działają pierwsze pilotażowe połączenia do Goleniowa i Gryfic, będące testem dla przyszłych rozwiązań.

mat. prasowe 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane