sobota, 5 maja 2018

WARSZAWA: MZA postawiło na gazowe MAN-y

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie zdecydowały, kto dostarczy im autobusy zasilane CNG. A zamówienie jest to nie byle jakie, bo chodzi o 80 sztuk podstawowo oraz opcję na 30 kolejnych pojazdów. Zwycięzcą okazał się MAN, którego oferta wypadła cenowo najlepiej.

Zamówienie obejmuje w podstawowej wersji 30 autobusów klasy MAXI oraz 50 autobusów przegubowych klasy MEGA. Wszystkie one zasilane będą gazem CNG. Dostawa ma być zrealizowana w zaledwie 9 tygodni, a jej rozpoczęcie przewidziano w dokumentach w ciągu 32 tygodni od podpisania umowy z dostawcą pojazdów. Poza MANem w przetargu wystartował Solaris, który zaproponował wyższą cenę za realizację kontraktu. MAN wycenił swoje autobusy na 132 311 100 złotych brutto,co w porównaniu z Solarisem daje kwotę o niemal 8 milionów mniejszą. Poza ceną, o zwycięstwie producenta "lwów" zdecydowała unifikacja silnika. Ostatecznie MAN przebił Solarisa o niespełna półtora punktu.

Biorąc pod uwagę fakt, że Arriva wygrała w Warszawie przetarg na ośmioletnią obsługę linii autobusowych, do czego musi zakupić 54 autobusy Lion'sów City G CNG, to dla MAN-a szykuje się prawdziwy gazowy rekord nie tylko w Warszawie, ale i w całej Polsce.

fot. Wikipedia

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane