czwartek, 17 maja 2018

WARSZAWA: trwa już 10. sezon Warszawskich Linii Turystycznych na Wiśle

1 maja rozpoczął się dziesiąty, jubileuszowy sezon Warszawskich Linii Turystycznych na Wiśle. W piękny, słoneczny i ciepły dzień pływać zaczęły promy miejskie, a w pierwszy rejs wyruszył statek do Serocka. Tegoroczne wydanie WLT potrwa do 16 września. Ze względu na rocznicę nie zabrakło tortu i życzeń, a cała inauguracja sezonu odbyła się na specjalnym stoisku, przygotowanym przez Zarząd Transportu Miejskiego przy Bulwarze Jana Karskiego.

W ramach Warszawskich Linii Turystycznych brzegi Wisły łączą cztery bezpłatne przeprawy promowe:

  • Cypel Czerniakowski – Saska Kępa plaża (21 osób + 21 rowerów), 
  • Most Poniatowskiego – Stadion Narodowy plaża (21 osób + 21 rowerów), 
  • Nowodwory – Łomianki (21 osób + 21 rowerów),
  • Podzamcze – ZOO plaża (40 osób + 40 rowerów).
Do końca czerwca promy pływają tylko w weekendy i dni świąteczne, a także w piątek po Bożym Ciele. W lipcu i sierpniu operować będą codziennie. 

Statek do Serocka operować będzie podobnie, do końca czerwca tylko w weekendy i dni świąteczne, a także w piątek po Bożym Ciele. W lipcu i sierpniu zaplanowano jego rejsy także w piątki oraz 15 sierpnia, natomiast we wrześniu rejsy będą realizowane 1, 2, 8, 9, 15 raz 16 września. Póki co, ze względu na niski stan Wisły, rejsy rozpoczynają się i kończą na Żeraniu. Chętnych dowozić będą do statku autobusy, które podstawiane będą na przystanek Podzamcze 02 na wysokości Zamku Królewskiego (od strony Bulwaru). Taka sytuacja obowiązuje do odwołania. Odjazdy autobusu zaplanowano na godzinę 9:00, a w drogę powrotną z Żerania po zakończonym rejsie. Dodatkowo w drodze na Bulwar autobusy będą zatrzymywać się na żądanie na pośrednich stanowiskach. 


fot. ZTM Warszawa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane