piątek, 11 maja 2018

WARSZAWA: trwa montaż szyn w metrze na Targówku

Kolejny odcinek II linii metra pomiędzy centrum Pragi a Targówkiem w Warszawie ma zostać zrealizowany do maja przyszłego roku. Od dwóch tygodni prowadzone są już tam prace przy układaniu torowiska dla pociągów podziemnej kolei. Termin wydaje się więc niezagrożony.

Prace postępują szybko. Drążenie tuneli zakończono na początku roku. Obecnie trwają prace związane z montażem torowiska w tunelu lewym i prawym między stacjami Targówek i Trocka, wraz z samą stacją Targówek. Na pozostałej części trasy prowadzone są prace przygotowawcze, także niebawem i tam pojawiać się zaczną szyny. Torowisko jest w całości budowane w bezpodsypkowej i bezpodkładowej technologii. Na oczyszczone podłoże betonowe układane są najpierw maty wibroizolacyjne i zbrojenie, następnie nasuwa się na taką konstrukcję toki szynowe uzbrojone w podpory blokowe w otulinie. Po geodezyjnym wyregulowaniu torowiska i jego stabilizacji całość zostanie zabetonowana w postaci płyty torowej. Taką technologię stosuje się już od lat w całym warszawskim metrze.

Po uruchomieniu dalszych stacji II linia metra zyska o wiele więcej pasażerów, jako że pociągi zaczną docierać na Targówek Mieszkaniowy.

fot. Metro Warszawskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane