sobota, 9 czerwca 2018

BOLESŁAWIEC: darmowa komunikacja miejska od wakacji

30 czerwca Bolesławiec wprowadzi w pełni darmową komunikację miejską. Jak twierdzą władze miasta, w Lubinie darmowa komunikacja przyciągnęła więcej pasażerów. W Bolesławcu liczą więc na podobny skutek. Dzięki dofinansowaniu unijnemu miasto zakupiło dla tutejszego MZK kolejne autobusy, które pozwolą zwiększyć częstotliwość kursów i poprawić ofertę.

Wprowadzenie darmowej komunikacji będzie się wiązać z większą ilością kursów. W godzinach szczytu autobusy mają kursować częściej. Ponadto w mieście planowana jest budowa centrum przesiadkowego, które usprawni przemieszczanie się pomiędzy dzielnicami. Jak wskazuje Piotr Roman, prezydent Bolesławca, dziś sporo grup społecznych korzysta z darmowych przejazdów autobusami miejskimi. Miasto dopłaca obecnie do jej organizowania 4 miliony złotych. Wprowadzenie całkowicie darmowej komunikacji oznacza dodatkowe 2 miliony złotych rocznie więcej, tak więc koszt nie jest ogromny.

W Lubinie się udało. Więcej jest pasażerów w autobusach, mniejszy jest ruch na ulicach. W Bolesławcu liczą, że będzie podobnie, a dzięki przejściu mieszkańców do autobusów miejskich zmniejszy się także zanieczyszczenie powietrza.

mat. Telewizja Bolesławiec

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane