niedziela, 17 czerwca 2018

GDAŃSK: lada dzień ruszy remont na Stogach

8 czerwca podpisana została w Gdańsku umowa z firmą Aldesa, dotycząca modernizacji trasy tramwajowej na Stogi. Niebawem ruszą prace na tym odcinku torowiska, których zakończenie planowane jest na połowę 2019 roku. Całość kosztować będzie ponad 110 milionów złotych.

W ramach prac, które wystartują jeszcze przed wakacjami, wymienione zostanie torowisko, sieć trakcyjna będzie przebudowana, a dla pasażerów powstaną całkiem nowe przystanki tramwajowe. Pojawią się do tego nowe chodniki, ścieżki rowerowe, a cały układ drogowy zostanie zmodernizowany. Na pętlach tramwajowych powstaną ogólnodostępne toalety, a dla motorniczych - nowe punkty socjalne. Trasa wyposażona będzie w tablice SIP, a obszar objęty zostanie także monitoringiem wizyjnym.

Prace prowadzone będą z podziałem na trzy odcinki. Pierwszy obejmie ulicę Budzysza, od Sucharskiego do Skiby. Drugi to ulica Stryjewskiego, od Skiby do Kruczej przy Pasanilu (wraz z pętlą). Ostatni etap to torowisko w ciągu Nowotnej wraz z pętlą Stogi Plaża. Na czas prac organizowana będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

fot. gdansk.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane