wtorek, 5 czerwca 2018

KOSZALIN: letnie pociągi ponownie pojadą do Mielna

Po raz 11. Koszalin dołoży się do funkcjonowania sezonowego połączenia kolejowego do Mielna. Od 23 czerwca do 2 września pociągi, uruchamiane przez Przewozy Regionalne, wspomagać będą zatłoczoną drogę krajową 11 i powiatową 165, którymi w słoneczne dni dojazd do Mielna zajmuje nawet godzinę. Koszalińscy radni jednogłośnie zaaprobowali uchwałę w tej sprawie.

Pociągi z Mielna do Koszalina odjeżdżać będą między 10:00 a 21:38. Wśród jedenastu połączeń sześć pojedzie codziennie, zaś dodatkowe pięć funkcjonować będzie w wakacyjne weekendy. Odjazdy z Koszalina zaplanowano między 9:22 a 21:16. Kursy realizowane będą mniej więcej co godzinę. Czas jazdy pozostanie niezmiennie na zeszłorocznym poziomie i wyniesie zaledwie kwadrans. Za bilet normalny trzeba będzie zapłacić "piątaka", ale dla wszystkich uprawnionych będzie możliwe skorzystanie z ulg ustawowych. Ponadto na stacji w Mielnie czynna będzie kasa biletowa (otwarta 8h dziennie), zaś Przewozy Regionalne mają też możliwość ustawienia przenośnej kasy poza terenem dworca.

Miasto Koszalin szacuje, że dofinansowanie funkcjonowania połączeń będzie je kosztować około 266 tysięcy złotych. Do kosztów dołoży się także Gmina Mielno, która wygospodarowała na ten cel, skromne co prawda, 25 tysięcy złotych. Poprzednie lata pokazały jednak, że przy dobrej pogodzie i wysokich temperaturach w pociągach do Mielna o pasażerów nietrudno.

mat. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane