piątek, 8 czerwca 2018

KRAKÓW: na wakacje dłużą się relacje

W niedzielę zaczną obowiązywać nowe tabele rozkładowe na polskiej kolei, zgodnie z wakacyjną korektą rozkładu jazdy. Oczywiście, poza zmianami godzin odjazdów, kolejnymi pracami modernizacyjnymi i zniesieniem części połączeń ze względu na ograniczoną przepustowość szlaków, pojawią się też wakacyjne nowości. Jedną z nich jest rozciąganie relacji pociągów pasażerskich, co zaobserwować można tym razem na magistrali E30, przechodzącej przez Kraków Główny.

Od 10 czerwca pociągi REGIO zaczną kursować w wydłużonych relacjach. Pojawią się składy do Wodzisławia Śląskiego, i co jeszcze ciekawsze - do Chałupek. Żeby więc dojechać do Czech, wystarczyć będzie jedna zaledwie przesiadka. Szkoda tylko, że te przesiadki nie będą zachęcające, bo czekać na skomunikowanie przyjdzie i godzinę... Z Krakowa pociągi dalej niż do Katowic wyjeżdżać będą o:
  • 3:15 do Wodzisławia Śląskiego,
  • 11:11 / 11:25 do Chałupek,
  • 18:53 do Wodzisławia Śląskiego,
  • 21:07 do Wodzisławia Śląskiego,
Co więcej, część połączeń realizowana będzie w relacji wydłużonej aż po Rzeszów Główny. A dokładnie jedno, bo pociąg o nazwie "Karolinka" pojedzie właśnie w relacji Rzeszów - Wodzisław Śląski, a jazda zajmie około 6 godzin.

Wydłużenie połączeń aż do Wodzisławia i Chałupek zdecydowanie ułatwi Małopolanom zaplanowanie wycieczek do Czech, ponieważ kolejowe przejście graniczne w Chałupkach jest najłatwiejszym punktem przekroczenia granicy bez użycia samochodu. Można co prawda dostać się do Cieszyna, ale jest to znacznie trudniejsze. 

mat. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane