sobota, 16 czerwca 2018

KRAKÓW: to już koniec ZIKiT-u

Zgodnie z przewidywaniami i, słusznie czy nie, oczekiwaniami wielu osób, prezydent Jacek Majchrowski ogłosił plan likwidacji Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Ta superjednostka skupiała w sobie wszelkie funkcje koordynacji i organizacji miejskiej infrastruktury. Torowiska tramwajowe, drogi, chodniki, zieleń i organizacja komunikacji publicznej - to zależało od ZIKiT-u. Zadania mają zostać rozdzielone.

Krakowski ZIKiT obarczany był regularnie winą za wszystkie komunikacyjne nieszczęścia Krakowa. Nakładające się remonty, zamieszanie z parkowaniem - trudno się dziwić, że wielu mieszkańców miasta miało o tej instytucji jak najgorsze zdanie. Nie dziwi też, że byli to przede wszystkim... kierowcy. Niemniej jednak było to na tyle skuteczne, że ostatecznie zapadła decyzja o jego rozwiązaniu.

Precyzyjny program nowej organizacji wszystkich zadań, które do tej pory realizował ZIKiT, prezydent Majchrowski ma przedstawić na lipcowej sesji Rady Miasta Krakowa. Na razie planuje się, że zadania dotyczące komunikacji miejskiej i ruchu drogowego przejęte zostaną przez nowy Wydział Transportu i stanowisko Miejskiego Inżyniera Ruchu w strukturach Urzędu Miasta. Inwestycje drogowe przejmie Zarządu Inwestycji Miejskich, natomiast realizacją prac remontowych zarówn na miejskich drogach, jak i torowiskach, zajmie się Zarząd Dróg. Zarząd Zieleni Miejskiej dostanie chodniki na terenach zielonych w zabudowie wielorodzinnej.

Tak to się dzieje w Krakowie, gdy zbliżają się wybory...

fot. ZIKiT Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane