czwartek, 7 czerwca 2018

KRAKÓW: w niedzielę rusza Krakowska Linia Muzealna 2018

W najbliższą niedzielę, 10 czerwca, rozpoczyna się kolejny sezon Krakowskiej Linii Muzealnej. W każdą niedzielę i święto przez całe lato, aż do 23 września, zabytkowe tramwaje i autobusy będą czekać na wszystkich spragnionych kontaktu z zabytkowym taborem komunikacji miejskiej. Wszystko zacznie się w samo południe, w Zajezdni Nowa Huta, skąd wyruszy Mała Parada Tramwajów, której celem będzie Muzeum Inżynierii Miejskiej na krakowskim Kazimierzu. Już od godziny 11. będzie można zwiedzać zajezdnię i skorzystać z okolicznościowych przejazdów przez myjnię tramwajową.

W paradzie uczestniczyć będą składy: SN1+PN3, SN2+PN2, 102Na+102NaD, Ring+ND oraz N+ND. Tramwaje pojadą przez Łowińskiego i Bieńczycką, a dalej przez Wieczystą i Rondo Mogilskie do Dworca Głównego, skąd skierują się przez Starowiślną na Dajwór. Po zakończeniu parady tramwaje zaczną obsługiwać dwie trasy. Skład SN2+PN2 pojedzie na trasę do Cichego Kącika, zaś skład 102Na+102NaD pojedzie na podbój Nowej Huty, do pętli Kopiec Wandy. I tak co niedzielę.

W wybrane dni tradycyjnie kursować będą także zabytkowe autobusy. Po raz pierwszy taka atrakcja zaplanowana została na 24 czerwca, gdy na ulice miasta wyjedzie specjalna linia 544. Autobusy pojadą wówczas z Nowego Bieżanowa do Cichego Kącika przez Kamieńskiego i Czarnowiejską. 22 lipca zaś linia B połączy Rynek Główny z Kombinatem, a 15 sierpnia między Cracovią a przystankiem Mników Skały kursować będzie linia 505. 2 września zabytkowe autobusy wyjadą na linię 100 i 101, a jako zwieńczenie KLM 2018, 23 września zaplanowano kursy specjalnej linii 115 między Zajezdnią Płaszów a Witkowicami, trasą mocno historyczną.

Cóż więc, pozostaje mi jedynie zaprosić wszystkich do zabawy! Tradycyjnie na imprezę zapraszają: Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych, MPK Kraków, ZIKiT Kraków oraz Muzeum Inżynierii Miejskiej.

mat. prasowe Krakowska Linia Muzealna

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane