czwartek, 7 czerwca 2018

PODKARPACKIE: w wakacje PKP IC - SKPL dotrą do Łupkowa

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi letnia korekta rozkładu jazdy pociągów. Oczywiście sporo będzie w całym kraju sezonowych pociągów, jednak ciągła zmienność rozkładu (nawet cztery wersje jednego pociągu w dwa miesiące) każe mi odpuścić sobie głębszą analizę tematu. Lepiej za każdym razem porządnie sprawdzać.

Są jednak miejsca, gdzie rozkład przewiduje pewne ciekawe opcje dla podróżnych. Takim regionem jest z pewnością południowe Podkarpacie i przedsionek Bieszczad, gdzie pojawi się dodatkowe połączenie. Od 23 czerwca funkcjonować zacznie wydłużona wersja "motorowego" połączenia kolejowego PKP Intercity, robiącego za przedłużenie pociągu TLK Karpaty. Przez całe wakacje, aż do 1 września, "motoraczki" z SKPL Cargo pojadą trasą wydłużoną aż do Łupkowa, z postojami m.in w Szczawnem, Rzepedzi i Komańczy. Odjazd zaplanowano o 6:46, zaś do Łupkowa pociągi dotrą o 9:19. W drogę powrotną pociąg z Łupkowa wyruszać będzie o 18:09 w tygodniu i o 17:37 w weekendy. Różnica ta wynikać będzie przede wszystkim z konieczności pomieszczenia się na szlaku z pociągiem weekendowym Wojak Szwejk z Medzilaborec do Rzeszowa, który także w okresie wakacyjnym będzie kursował.

Taki układ połączeń na tzw. łupkowiance pozwoli nawet na kilkugodzinne wypady w te malownicze okolice w dolinie Osławicy, gdzie czas biegnie leniwie i każdy znaleźć może wiele spokoju i przestrzeni do odpoczynku.

fot. Zagorz24.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane