środa, 20 czerwca 2018

RZESZÓW: będzie przebudowa dworca głównego!

12 czerwca między PKP PLK a konsorcjum firm Track Tec Construction, Inżynieria Rzeszów, Itop i Infrakol, podpisano umowę na modernizację dworca głównego w stolicy Podkarpacia. Umowa opiewa na 205 milionów złotych netto, a w jej ramach zawarła się także budowa całkiem nowego przystanku Rzeszów Zachodni.

Dzięki przebudowie Rzeszów Główny zyska przede wszystkim wyższe perony i system informacji dla pasażerów. Pojawią się windy i schody ruchome, a zamiast kładki zbudowane zostanie przejście podziemne, które połączy centrum z osiedlami po północnej stronie torów. Zasadniczy kształt stacji nie ulegnie zmianie. Rzeszów Zachodni, zlokalizowany na linii w kierunku Tarnowa, ma znaleźć się w rejonie Alei Wyzwolenia. Nie będzie on odbiegał standardem od innych przystanków kolejowych, znanych ze zmodernizowanych linii kolejowych. W Rzeszowie zostaną także przebudowane cztery wiadukty.

Prace mają być prowadzone w latach 2018-2021. Dzięki modernizacji korzystanie z kolei w Rzeszowie stanie się zdecydowanie łatwiejsze, a mieszkańcy jednego z największych rzeszowskich blokowisk - Baranówki - zyskają wreszcie dostęp do pociągów. Będzie to miało kluczowe znaczenie na etapie rozwoju Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.

mat. własne

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane