poniedziałek, 23 lipca 2018

75. Tour de Pologne już 4 sierpnia

Niespełna dwa tygodnie pozostały do 75. Tour de Pologne, który tradycyjnie przyciągnie wielu fanów sportu rowerowego. Wyścig trwać będzie od 4 do 10 sierpnia i jak co roku podzielony zostanie na siedem etapów. Cały wyścig odbywać się będzie na terenie Śląska i Małopolski, gdzie na kierowców i pasażerów transportu zbiorowego czekać będą liczne utrudnienia, z których największe jak zwykle w Krakowie, na obszarze GOP oraz, tym razem, w Bielsku-Białej.

Etap 1 rozpocznie się na Rynku Głównym w Krakowie, skąd kolarze pojadą przez Lanckronę, Wadowice, Bachowice, Kaszów i Liszki z powrotem do Krakowa. Etap 2 poprowadzi z Tarnowskich Gór do Katowic. Po starcie peleton pokona 32-kilometrową rundę wokół Tarnowskich Gór, potem przez Piekary Śląskie, Bytom i Siemianowice Śląskie dotrze do stolicy regionu. Tam zaplanowano trzy rundy po 20 kilometrów wokół miasta, a meta znajdzie się tradycyjnie przy katowickim Spodku. Etap 3 rozpocznie się pod Stadionem Śląskim w Chorzowie, skąd peleton pojedzie przez Rudę Śląską, Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Knurów i Gierałtowice do Zabrza. Etap 4 to jazda z Jaworzna przez Mysłowice i Chełm Śląski do Oświęcimia, skąd dalej na południe peleton dotrze do Żywca i Buczkowic. Dalej będą dwie pętle w rejonie Wisły, a metę zaplanowano w Szczyrku. Etap 5 Poprowadzi spod Kopalni Soli w Wieliczce przez Myślenice, okolice Suchej Beskidzkiej, Hucisko i Rychwałd do Międzybrodzia Bialskiego, skąd przez Przełęcz Przegibek kolarze dojadą do Bielska-Białej, gdzie metę zaplanowano przy Hotelu Dębowiec na alei Armii Krajowej.

Etap 6 to tradycyjnie odcinek górski. Kolarze pojadą z Zakopanego do Jurgowa, gdzie rozpocznie się czterokrotna pętla przez Łapszankę, Łapsze Wyżne, Trybsz i Czarną Górę. Meta to Bukovina Resort. Ostatni, 7. etap wyścigu, to podwójna pętla zakopiańska, ze startem w Bukowinie Tatrzańskiej. Stamtąd kolarze pojadą przez Jurgów, Łapszankę i Trybsz do Gronkowa, a dalej przez Szaflary, Bańską Wyżną i Biały Dunajec z powrotem do Bukowiny.

Więcej o utrudnieniach w większych miastach, związanych z 75. TdP, niebawem.

mat. TdP

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane