sobota, 7 lipca 2018

BUDAPESZT: ekspansja LOT-u na Węgrzech

Od jakiegoś czasu LOT uruchamia regularne połączenia lotnicze z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. W tym celu uruchomiono nawet dodatkowe połączenie z Krakowem, zapewniające możliwość przesiadki. To jednak nie koniec, bo na 18 lutego 2019 roku polski przewoźnik zapowiedział start kolejnej "węgierskiej" destynacji. Od tego dnia, dwa razy dziennie, samoloty latać będą do portu lotniczego Londyn City. Sprzedaż biletów już się rozpoczęła.

Embraery 190 będą odlatywać od poniedziałku do soboty o 7:00 oraz od poniedziałku do piątku i w niedziele o 17:15. Loty powrotne z Londynu zaplanowano o 9:15 i 19:30, z analogicznymi ograniczeniami. Połączenie jest wręcz skazane na sukces, bo lotnisko London City Airport jest najlepiej zlokalizowanym portem lotniczym w stolicy Wielkiej Brytanii, odległym o ledwie 9 kilometrów od City.

To zresztą nie jest ostatnie słowo LOT-u. Przewoźnik zapowiada dalszy rozwój połączeń z i do Budapesztu. Do końca przyszłego roku zamierza zatrudnić 300 dodatkowych pilotów, z których część ma być na stałe zbazowana w Budapeszcie. Obecnie w węgierskiej stolicy pracuje około 60 osób, stanowiących personel pokładowy dla lotów transatlantyckich. Niebawem także na lotnisku Ferenca Liszta w Budapeszcie działać zacznie salon biznesowy LOT. Być może przyszłość przyniesie także kolejne kierunki lotów.

fot. Hungary Today

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane