wtorek, 17 lipca 2018

KATOWICE: Jaworzno Szczakowa ma już nowy peron

Nie tylko na małopolskim odcinku magistrali E30 widoczne są efekty intensywnej modernizacji linii kolejowej. Także na jej śląskim odcinku podróżni mogą doświadczyć nowej jakości. Zmienia się przystanek Jaworzno Ciężkowice, gdzie powstaje peron i przejście podziemne. Na stacji Jaworzno Szczakowa zakończyła się już budowa nowego peronu 3, z którego korzystają już podróżni.

Peron 3 jest wyższy niż jego poprzednik, zgodnie z obowiązującymi standardami. Jego długość to ponad 200 metrów, a podróżni mają do dyspozycji wiatę długą na 200 metrów. Na peron prowadzi nowe przejście podziemne, w którym zabudowane będą windy - będzie z nich można skorzystać jeszcze w tym roku. Ponadto na stacji Jaworzno Szczakowa znalazło się nowe centrum LCS, które będzie odpowiedzialne za sterowanie ruchem kolejowym na odcinku z Jaworzna do Trzebini.

Poza stacją powstają także dwa wiadukty drogowe: w ulicy Bukowskiej i Mroczka. Ponadto nowe oblicze zyskuje też stacja w Balinie, ostatnia w Małopolsce. Prace na odcinku Jaworzno Szczakowa - Trzebinia mają się zakończyć na początku przyszłego roku.

fot. PKP PLK

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane