niedziela, 8 lipca 2018

KATOWICE: umowa z Pesą podpisana

Istniało poważne zagrożenie dla finalizacji przetargu Tramwajów Śląskich na dostawę z bydgoskiej Pesy nawet 40 nowoczesnych tramwajów. Wykonawcę zamówienia wybrano co prawda już w marcu, jednak ryzyko braku gwarancji i zabezpieczenia finansowego producenta mogło pogrzebać sprawę. Ostatecznie udało się, dzięki czemu w piątek, 29 czerwca, umowa została zawarta.

Zwycięska oferta Pesy opiewa na niema 272 miliony złotych brutto. Wśród zamawianych pojazdów są tramwaje 25- i 32-metrowe, posiadające odpowiednio 65,5 oraz 74,1% niskiej podłogi. Podstawowe zamówienie obejmuje 27 tramwajów krótszych oraz 8 dłuższych. Opcja przewiduje możliwość domówienia pięciu dodatkowych tramwajów 25-metrowych. Dostarczone przez Pesę tramwaje pochodzić będą ze znanej już rodziny Twistów. Pierwsze wagony pojawią się na torach w drugiej połowie przyszłego roku. Tramwaje będą klimatyzowane, wyposażone w ładowarki USB i modem Wi-Fi. Finalny termin realizacji całego kontraktu przewidziano na 31 marca 2020 roku dla tramwajów 25-metrowych, oraz na 30 czerwca 2020 roku dla tramwajów 32-metrowych. Ewentualne tramwaje z opcji mają być dostarczone do końca września 2020 roku.

Nowe wagony skierowane zostaną zapewne do obsługi tras w rejonie Katowic, zaś te dłuższe zamawiane są z myślą o nowej trasie tramwajowej z Brynowa przez Ochojec do Piotrowic i Kostuchny.

fot. Fakt

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane